PayPal Donation
Status serwera
Rekrutacja do gildii
Kierownictwo
Zalogowani:
Wskaż nas innym
Aktywność na stronie:
Site Contributions
1

Ostatnie posty na forum:Last Forum Post RSS Feed
TopicPostedReplies
 45days ago1 Replies
 101days ago1 Replies
 269days ago0 Replies
 279days ago0 Replies
 302days ago0 Replies
 311days ago0 Replies

Aktywni na forum

Post new topic   Reply to topic    Nietykalni Forum Index -> STREFA PUBLICZNA
View previous topic :: View next topic  
Kassownik
RAJDER
Jestem tu nowy(a)?

Send private message
Reply with quote

re: migracje graczy miedzy grupami

1
Ehh wszystko pięknie, ale dalej nie rozwiązuje to problemu grupy I.
Nie wiem czy jeszcze pamiętasz, ale pierwotnie przy zakładaniu grupy II miała ona na celu zapewnienie miejsc raidowych osobom, które niestety nie miały możliwości załapania się do grupy raidującej I (w tym również i Ciebie) a chciały raidować.
Tak więc wszystkie te osoby siłą rzeczy zaczepy to robić z Tobą, gdyż Ty podjąłeś się inicjatywy poprowadzenia takowej grupy.
Co za tym idzie w momencie kiedy grupa I przeżywa problemy z frekwencją, nie ma u nas wolnych ludzi (nie przynależących do żadnej z grup)/traili czy kogokolwiek kim można by uzupełnić skład. Gdyż taka jest aktualnie struktura gildii.
Nie ma możliwości uzupełnienia składu pierwszego ludźmi nie będącymi w grupie II, gdyż takich po prostu nie ma. Podkreślę jeszcze raz. Nie ma w gildii Traili, a wszyscy ludzie chcący raidować, którzy nie dostali się pierwotnie do grupy I ze wzg na ilość miejsc uczęszczają do grupy II (nie twierdząc przy tym również, że 100% przypadków- bo są i tacy którym również bardziej odpowiadały trochę inne godziny raidowe itd itp).
Zozola__
RAJDER
Jestem tu nowy(a)?

Send private message
Reply with quote

0
Kasownik - masz rację - podziały nikomu do szczęścia nie są potrzebne - ale nie może być też tak, że jedna grupa szkoli nowe osoby a druga wybiera sobie wisieńkę z tortu w postaci podbierania tych, którzy na tą chwilę sobie najlepiej radzą.

Fakty są takie: mamy w tej chwili około 40-50 osób chcących i mogących zaangażować się w rajdowanie z gildią. Muszą być zatem dwie grupy rajdowe, bo w jednej po prostu ludzie się nie zmieszczą. Problem mamy zasadniczo tylko z jednym dniem - czwartkiem - w pozostałe dni nie ma konfliktu gdzie i z kim rajdować bo i nie ma locka na raid, a każdy może robić co chce.

Możliwych akceptowalnych rozwiązań problemu jest kilka. Ale by weszły one w życie, to należy wcześniej o nich porozmawiać i wybrać to co będzie ludziom najbardziej odpowiadać i wprowadzić ład w miejsce wolnej amerykanki. Oto pierwszy pomysł:

Rozwiązaniem mogłoby być np założenie, że we czwartek obie grupy robią równocześnie Heroika (co i tak ma miejsce) plus np ToV na wybranym poziomie trudności jeżeli starczy czasu (grupy są flexible więc nie musi być składu co do osoby). W pozostałe dni każdy sobie idzie na co mu pasuje. W ten sposób nie ma problemu - obie grupy we czwartek mogą podszkolić nowe osoby z gildii, a potem wolny rynek. W niedziele (albo sobotę) Addra robi mythica, w poniedziałek ja próbuje od początku (o ile się zbierze wystarczająco dużo chętnych to mythic a jak nie to ToV normal/hero), a we wtorek Addra kontynuuje mythic. Myślę, że układ do przyjęcia o ile faktycznie zamierzacie we czwartki nadal robić EN hero.

Pytanie tylko czy zamierzacie? To oczywiście nie musi być tak, że we czwartek obie grupy robią EN, może jedna EN a druga ToV? (nie wiem czy w Waszej grupie są jeszcze osoby potrzebujące coś z EN? jak coś to mogą wtedy bez zobowiązań iść ze mną a Ci co nic z EN nie chcą pobawić się mogą w ToV hero, czy jakikolwiek nowy raid pojawi się w przyszłości.

To co próbuje powiedzieć to to, że taka rozmowa nie musi się kończyć obrażaniem i wychodzeniem z gildii czy tym podobnymi nonsensami, ale może prowadzić do fajnych nowych rozwiązań.
Kassownik
RAJDER
Jestem tu nowy(a)?

Send private message
Reply with quote

re: Re: migracje graczy miedzy grupami

3
Zozola,
Po pierwsze musimy pamiętać, że jesteśmy jedną gildią- co za tym idzie jedną społecznością. Wszelkie rozłamy, podziały doprowadzą nas jedynie do rozpadu gildii albo grup raidowych...
Jeśli ktoś jeszcze nie zauważył szykuje się dość spory kryzys w gildii... Nie oszukujmy się opuszczenie naszych szeregów przez Darka to spory cios dla gildii! Tak na prawdę zajmował się on praktycznie wszystkimi sprawami gildiowymi. Tak i o ile jesteśmy w stanie poradzić sobie z raidami, ponieważ na nasze szczęście jest jeszcze kilka innych osób, poza nim w gildii którzy potrafią przyjść przygotowanym na raid, a nawet go poprowadzić, tak reszta aspektów jak chociażby: forum zostają pod wielkim znakiem "?".
A to w sumie sam wierzchołek góry lodowej. Tak jak sam zwróciłeś uwagę, nie da się nie zauważyć, że zaczyna nam brakować ludzi... I teraz 3mając się jakiś dziwnych podziałów grupa I ma przestać raidować ze wzg na zbyt słabą frekwencje? Do czego to doprowadzi? Osłabienia progresu, ale przede wszystkim rozpadu. Część ludzi może się załapie do Ciebie, a część co zrobi? Przestanie grać, bądź znajdzie sobie inną gildie- inną grupę raidową... Także raczej powinniśmy robić wszystko byleby tylko nie dopuścić do takiej sytuacji.
W każdej gildii grupa raidowa ma traili/rekrutację otwartą cały czas itd, ponieważ musimy pamiętać, że to jest tylko gra- hobby. Raz ludzie mają na to czas, raz nie.
Jak na razie polityka gildii była prowadzona w taki sposób, że nie prowadzimy wybiorczej rekrutacji, nie mamy traili którzy czekają w gotowości by nas wesprzeć. Invujemy raczej każdego kto wykażę chęci, licząc na to, że chociażby ten jeden na 100 może okazać się nie oszlifowanym diamentem :P
Tak wygląda struktura gildii i żeby coś z tym zrobić musielibyśmy nieco pozmieniać zasady. Przede wszystkim te dotyczące rekrutacji. Tak aby właśnie nie dopuścić do rozpadu gildii- czy grup raidowaych.
Elandilas
Oficer
Jestem tu nowy(a)?

Send private message
Reply with quote

0
Zasady przynaleznosci graczy powinny byc ustalone podczas tworzenia grup lub tak jak w tym przypadku podczas ich ewolucji w trakcie kontentu. Zasady ustalają osoby decyzyjne czyli guild liderzy, oficerka i osoby odpowiedzialne, organizujące. Z racji tego, że GL jest w trakcie "urlopu" osoby ogranizujace raidy czyli Adra+Zozola powinni się poprostu dogadac, przeprowadzic debate sam na sam. Jesli to nie wypali i nie dojda do porozumienia do sytuacji powinna byc włączona oficerka i razem z liderami raidów powinni ustalić jakis punkt zaczepienia i sie jego trzymac. Moje zdanie osobiste? Nie posiadam. Rozwiązanie "konfliktu" zdań to sprawa indywidualna, jeśli Zozola ma aspiracje na mythic a jak najrabdziej popieram jego zawzięcie żeby mieć aspirację to powinien ustalać to indywidualnie z graczami, sluchaj Ty Kowalski, jak chcesz raidować z nami to nie robisz sobie locka na bosy które zabijamy/ prograsujemy. Jeśli z kolei Kowalski idzie na Xaviusa Mythic w dzien który nie koliduje z dniem raidowym, stawia się regularnie na raidy to tez problemu raczej nie ma.

Wodę mogę lać długo, gdybać i końtemplować. Spróbujcie Panowie umówić się/spotkać na mumblu i pogadac o tym, oczekiwania i potrzeby was obydwu.

Pozdrawiam,
Mariko
aka Elandilas
aka Niemiec
aka Łukasz.
Zozola__
RAJDER
Jestem tu nowy(a)?

Send private message
Reply with quote

1
witam wszystkich

ostatnio obserwuje dziwne rzeczy, które powoli zaczynają mnie irytować.
Grupa mityczna najwidoczniej nie jest w stanie zapewnić sobie niezmiennego składu i co tydzień zabiera mi kogoś z mojej grupy.

Wladzia, Malornteusz, Madzia ostatnio Vexer to tylko przykłady. Słyszałem nawet, że Madzia dostał zaproszenie by do grupy mitycznej dołączyć po tym jak Adra zapisał się i wziął udział w jednym z raidow.. no jakieś jaja.

Jak tutaj myśleć o progresie w postaci bosów na mythicu w tej sytuacji to nie mam pojęcia.

Wkurw nie jest najlepszym momentem by podejmować z związku z tym jakieś bardziej konkretne decyzje, dlatego tego posta traktuję wyłącznie jako sygnalizację problemu, o którym warto chyba porozmawiać.

Być może źle myślę i z założenia ta grupa ma być szkółką dla grupy mitycznej...
Uważam, że sprawę należy postawić jasno i coś zdecydować w tej materii. Jakie jest Wasze zdanie na ten temat?

Zozol
Posts from:   
Post new topic   Reply to topic    Nietykalni Forum Index -> STREFA PUBLICZNA All times are GMT - 5 Hours
Page 1 of 1

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum

WoW News

Najnowsze obrazki
Uploaded by: Naxergss on 2016-06-16 10:16:20
Armia infernali na Mannorothcie
Uploaded by: DarioG on 2012-12-27 18:27:22